Anadolu Lisesi Üniversite Başarılarımız

Anadolu Lisesi Üniversite Başarılarımız

Üniversite Başarılarımız

Akım Anadolu Lisesi olarak kurulduğumuz yıldan beri üniversite giriş sınavlarında üstün başarılar sağlamaktadır. Güçlü kadrosu ve sınava yönelik çalışmalarının ön planda tutulduğu 12.sınıf ders programlarımız her öğrencinin gelişimine ve özelliklerine göre planlanmaktadır. Rehberlik birimin meslekler ve üniversiteye yerleşim sürecindeki ek çalışmaları ile bu sürecin öğrenciler için verimli geçmesi yönünde planlanmaktadır.

Her öğrencimizin geleceğimizi emanet edeceğimiz bireyler olduğu bilinci ile bireysel farklılıklarını, yetenek ve hedeflerini iyi bilerek kendilerini gerçekleştirebilecekleri doğru mesleklere yönelmelerini sağlıyoruz.

 

2016 Yılından Beri Nitelikli Üniversitelere Öğrenci Gönderiyoruz!

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MEZUNLARI

FURKAN ORUÇ-MARMARA ÜNİVERSİTESİ-TIP FAKÜLTESİ

ÖMÜR MUSTAFA AYDOĞDU-EGE ÜNİVERSİTESİ-TIP FAKÜLTESİ

BERKAY GÜLAL- MARMARA ÜNİVERSİTESİ-DİŞ HEKİMLİĞİ

FAKÜLTESİ

ZEYNEP ADA-İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ-HUKUK

FAKÜLTESİ

SEÇKİN AKTEN-ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ- HUKUK

FAKÜLTESİ

HASAN GÖKTUĞ KAYAN-İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-

ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ

ATAHAN SÜRÜCÜ-YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ-BİLGİSAYAR

MÜHENDİSLİĞİ

İLKAY ÇITAK-YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-MİMARLIK

GÜLHAN HAZAL ÇIKMAZ-ANKARA ÜNİVERSİTESİ- ENERJİ MALZEME

MÜHENDİSLİĞİ

EGE KAAN EREN-BİLKENT ÜNİVERİSTESİ-BİLGİSAYAR

MÜHENDİSLİĞİ

ERALP ÇAĞLAR-İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-İŞLETME

 

 

 

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MEZUNLARI

2017’de Türkiye Sıralamasında ilk 10binde 10 Öğrenci!

MURAT EKİCİ-BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ-BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ(TÜRKİYE 23.CÜSÜ)

SEDEF ÜLKÜ TOPATAN-BOĞAZİÇİ ÜNİVERİSTESİ-KİMYA

MÜHENDİSLİĞİ

HANDE ERSLAN-BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ-YÖNETİM BİLİŞİM

SİSTEMLERİ

İBRAHİM EREN KARACAN-KOÇ ÜNİVERİSTESİ-İŞLETME

İSMAİL EMRE ARAS- HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ-TIP FAKÜLTESİ

OZAN KARAKAŞ-TRAKYA ÜNİVERSİTESİ -TIP FAKÜLTESİ

CAN BURAK KESİMLİ-ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERİSTESİ-TIP

FAKÜLTESİ

AYSELİN TOKATLI-İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ-DİŞ

HEKİMLİĞİ

BUĞRAHAN CENİK-AYDIN ÜNİVERSİTESİ-DİŞ HEKİMLİĞİ

MEHMET VARYEMEZ-TRAKYA ÜNİVERSİTESİ-DİŞ HEKİMLİĞİ

BERFİN KAHRAMAN-ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ-FİZYOTERAPİ VE

REHAB.

 

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MEZUNLARI

SENA PİŞKİN-KOÇ ÜNİVERSİTESİ-PSİKOLOJİ

KARDELEN HIZLI-İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ-TIP

FAKÜLTESİ

DELFİN ÖZKUL-KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ-TIP FAKÜLTESİ

BUSE KIR-ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ-TIP FAKÜLTESİ

MEHMET FATİH ÖZBEK-İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ-

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ

HARUN KAYNAK-İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-İNŞAAT

MÜHENDİSLİĞİ

AYBÜKE ÖZDEMİR-YILDIZ TEKNİK ÜNİSTESİ-MATEMATİK

MÜHENDİSLİĞİ

İLAYDA KIZIL-YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-METALURJİ VE

MALZEME MÜHENDİSLİĞİ

YILMAZ SOYSAL-YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİMATEMATİK

MÜHENDİSLİĞİ

RABİA DOĞRU-ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ-PSİKOLOJİ

SERÇİN BAYRAKTAR-ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ-PSİKOLOJİ

DOĞA SÜZGÜN-İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ-MİMARLIK

 

 

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MEZUNLARI

 

TUĞRA AKTAŞ-BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ-MATEMATİK

YAĞIZ EREN KİREMİT-BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ-FİZİK

YİĞİTCAN KOŞAN-TÜRK-ALAM ÜNİVERSİTESİ-HUKUK FAKÜLTESİ

BURAK ERSAN-ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ-HUKUK FAKÜLTESİ

ECEM SUNAY AKTÜRK-ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ-HUKUK FAKÜLTESİ

CANER ESEN- İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ-DİŞ HEKİMLİĞİ

FAKÜLTESİ

EZGİ SARPOĞLU-BEYKENT ÜNİVERSİTESİ-DİŞ HEKİMLİĞİ

FAKÜLTESİ

İBRAHİM CANER ATİK-ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-

MOLEKÜLERBİYOLOJİ VE GENETİK

MERVE YILMAM-YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ-KİMYA

MÜHENDİSLİĞİ

UFUK MERT ATAŞER-İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ-DİŞ

HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

ZEYNEP OHRİ-BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ-ENDÜSTRİ

MÜHENDİSLİĞİ

BUSE SAYAR-BİLİM ÜNİVERSİTESİ-BESLENME VE DİYATETİK