Akım Koleji

Anaokulu

EĞİTİM BİRİMLERİMİZ

Anaokulu

Okul öncesi dönem çocuklarımız için hem eğitim öğretim hayatının hem de tüm yaşamın temellerinin atıldığı bir süreçtir. Bu yaş gruplarında çocuklar keşfetme ve merak duyguları içerisindedirler. Bu nedenle okul öncesi dönemde çocukların merak, hayal gücü, yaratıcılık, soru sorma özelliklerini rahatlıkla geliştirebileceği imkânların sağlandığı, ilgi ve becerilerinin keşfedildiği, oyun ve eğlenceye, farklı etkinliklere yer verilen, sevildiğini ve önemsendiğini hissedebildiği, ikinci yuvası haline gelebilecek güvenli bir ortamda vakit geçirebilmeleri oldukça önemlidir. Akım anasınıflarında tüm bunlar göz önünde bulundurularak çocuklarımıza güzel bir okul öncesi tecrübesi kazandırılır.

Akım Okulları bünyesinde yer alan anasınıflarımızda 3 yaş 4 yaş ve 5 ve +5 yaş grupları olarak dört farklı kademe bulunur. Çocuklarımız deneyimli ve özverili kadromuzla birlikte Akımlı olmanın ayrıcalığını yaşayarak, yüksek donanımlı, başarılı ve mutlu bir okul öncesi eğitim süreci geçirirler. Anasınıflarımızda sınıf içi etkinliklerin yanında haftada 10 saat İngilizce, Beden eğitimi-Yüzme, Görsel sanatlar, Müzik, Duygu tüneli, Drama, Robokids, mutfak etkinlikleri gerçekleştirilir.

Etkinliklerde yaparak yaşayarak aktif ve esnek bir program ile GEMS ile bağlantılar kurularak uygulanır. Böylece akademik anlamda sağlam bir temel almanın yanı sıra çocuklarımız bolca sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler içerisinde yer almakta, sosyal yaşamları ve tüm becerileri da desteklenmektedir. Tabi ki oyunlar, videolar, drama çalışmaları, kavramsal oyunları, fen deney çalışmaları, bahçe ve park saatleri de vazgeçilmezlerimiz arasında yer alır. 

Çocuklarımızın aile sıcaklığında, mutlu ve sağlıklı yetişmesi, sonraki eğitim yıllarında ve hayatlarının tüm aşamalarında yaşam kalitelerini ve başarı çıtalarını yükseltmektedir. Akım Okulları anasınıfımızda çocuklarımızı tereddütsüz emanet edebileceğimiz; güvenilir, sevgi dolu ve mutlu çocuklar yetiştiren bir eğitim öğretim yuvasıdır.

FOTOĞRAF GALERİSİ
VİDEO GALERİSİ